۱ «قاف»؛ روایتی متفاوت از زندگی پیامبر(ص)
کتاب «قاف» بازنویسی سه کتاب کهن «تفسیر سورآبادی» که در قرن پنجم منتشر شد، کتاب «شرف النبی» در قرن ششم و کتاب «سیرت رسول الله» در قرن هفتم است؛ موضوع هر سه کتاب زندگی و شخصیت پیامبر اکرم (ص) است.
۲ جوان ایرانی و زبان و ادبیات فارسی
دوازده گفتار به قلم ادیبان و نویسندگان برجسته در اهمیّت فراگیری زبان و ادب فارسی برای جوان ایرانی
۳ ویژه‌نامۀ دستور ـ شمارۀ ۱۶
شانزدهمین شمارۀ مجلۀ دستور، از مجموعه ویژه‌نامه‌های نامۀ فرهنگستان منتشر شد.
۴ انواع ادبیات و سبک‌های ادبی فارسی
گروه دانشنامۀ تحقیقات ادبی، پس از به پایان رساندن تألیف دانشنامۀ زبان و ادب فارسی، به سرپرستی و مدیریت زنده‌یاد استاد اسماعیل سعادت، عضو پیوستۀ فقید فرهنگستان، در دو نسخۀ ۷ و ۱۲جلدی، در حال سامان دادن به مجموعه‌های تخصصی مندرج در دانشنامه است.
۵ احمد آرام و سهم او در واژه‌گزینی و تاریخ‌نگاری علم به زبان فارسی
احمد آرام (۱۲۸۳-۱۳۷۷)، مترجم پیش‌کسوت و عضو پیوستۀ فقید فرهنگستان زبان و ادب فارسی، نزدیک به هفتاد و پنج سال از عمر نودوچهارسالۀ خود را صرف تألیف و ترجمه کرد.
۶ رساله نماز و روزه
این رساله عملیه که شامل 1008 مسئله شرعی می‌باشد، انعکاس دهنده‌ی جدیدترین و آخرین فتاوای رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّظلّه‌العالی) در سه باب مهمّ فقهی نماز، روزه و اعتکاف می باشد.
شایان ذکر است که معظّمٌ‌له این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام نموده‌اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب منتشر شده است.
۷ حماسه امام سجاد(علیه‌السلام)
این کتاب در سه بخش تنظیم گردیده است، بخش نخست که در کتاب با عنوان"به جای مقدمه" آورده شده، مشتمل بر سخنرانی رهبر معظّم انقلاب در کنگره‌ی جهانی امام رضا(علیه‌السلام) میباشد. ایشان در این سخنرانی که در سال 1365 ایراد گردیده به تبیین نظریه‌‌ی انسان 250 ساله پرداخته اند.
۸ نشریه مسیر ۲
در این ویژه نامه که دومین شماره‌ی نشریه‌ی "مسیر انقلاب" محسوب میشود، برای نخستین بار تصاویری از دست‌نوشته رهبر انقلاب برای متن خطبه‌های عربی نماز جمعه ۲۷ دی، متن نامه‌ی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به فرزندشان و تصاویری ویژه از جلسات و همراهی حاج قاسم با رهبر انقلاب منتشر شده است.
ویژه نامه‌ی «شهید پیروز» حاوی گفت‌و‌گو‌هایی با شخصیت‌های برجسته‌ی محور مقاومت، کارشناسان مسائل منطقه و همرزمان شهید سلیمانی است از جمله: آقای نوری‌المالکی نخست وزیر اسبق عراق، سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهاشم صفی‌الدین رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان، استاد حسن رحیم‌پور ازغدی و مطالبی از سردار محمد حجازی، سردار جعفر اسدی، سردار محمود چهارباغی، دکتر حسین امیرعبداللهیان، حسن کاظمی قمی، حجت‌الاسلام علی شیرازی، دکتر دهقانی فیروزآبادی، محمد مهدی شریعتمدار و دکتر مسعود اسداللهی.
۹ کتاب مصور قاف
برش‌هایی از خاطرات شهید حاج قاسم سلیمانی
کتاب مصور (پِی‌نمای) قاف در قالب موشن کمیک در قطع رحلی به برش‌هایی از خاطرات شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخته و این خاطرات را به تصویر کشیده است.
آغاز جنگ 33 روزه، سردار عماد، جنگ احزاب، اتاق عملیات، ناوچه‌ی سوخته، حسین پسر غلامحسین و ... عناوین خاطرات آورده شده در این کتاب می‌باشند.
۱۰ معارف انقلاب
آنچه در این کتاب گردآوری شده، گزیده ‌ای از دیدگاههای معظّمٌ ‌له در موضوع انقلاب اسلامی است که در طول بیش از 20 سال گذشته در دیدارها، سخنرانی ‌ها و خطبه ‌های نماز جمعه بیان شده است.
۱۱ کتاب "نگاهی به نظریه انتظار" در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای منتشر شد
در این کتاب سعی شده اهم مطالب مد نظر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در رابطه با مقوله انتظار فرج، در قالب هشت فصل و یک درآمد به خواننده عرضه شود.
۱۲ نسخه‌ی عربی و به‌روزرسانی شده کتاب «فلسطین از دیدگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» منتشر شد
نسخه‌ی عربی و به‌روزرسانی شده کتاب «فلسطین از دیدگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» تحت عنوان «قضیة فلسطین» توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر و روانه‌ی بازار کتاب جهان عرب شد.
۱۳ کتاب عکس «خاتم سلیمانی» منتشر شد
گزیده اى از تصاویر و بیانات رهبر انقلاب پیرامون شخصیت سردار شهید قاسم سلیمانى
۱۴ نشریه‌ی مسیر ۱ - «معادله نصر»
۱۵ انتشار مجموعه‌بیانات رهبرانقلاب در موضوع مقاومت
اندیشه مقاومت از منظر رهبرمعظم انقلاب
۱۶ مستند «روایت رهبری»
روایتی از وقایع مربوط به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌ عنوان رهبرانقلاب اسلامی
۱۷ بیانات در ابتدای درس خارج فقه درباره مسئله «حیا»
صله‌ی رحم هم یکی از وسایل ارتباط اجتماعی و شبکه‌ی پیوند اجتماعی است.