شماره صفحه از 6   »

۱ نامیرا
نوشتن داستانی که مخاطب، آخرش را می‌داند کار آسانی نیست. و اینجاست که کرمیار با نگاه درست به عاشورا و استفاده از عنصر «رمانس» به خوبی بهره‌گرفته است.
۲ معرفی کتاب «آفتاب در مصاف»
«آفتاب در مصاف» در مدت کوتاهی بعد از انتشار سه بار تجدید چاپ شد و با استقبال خوب مخاطبان معارف عاشورایی مواجه شد. این کتاب در شش فصل «کلیات»، «امام حسین علیه‌السلام»، «عاشورا»، «یاران عاشورا»، «دشمنان عاشورا» و «زیارات و ادعیه» گردآوری شده است.
۳ مدح خورشید
«مدح خورشید» که در آستانه ایام رحلت امام خمینی(ره) روانه کتابفروشی‌ها شده است، شامل بیان خاطرات و تبیین مصادیق بارزی از سیره و رفتار امام خمینی(ره) است. این خاطرات که برخی از آن‌ها تاکنون انتشار عمومی نیافته است، خاطرات ایام ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای را هم شامل می‌شود.
۴ مطلع عشق
آنچه پیش رو دارید مجموعه‌ای است از پندها و نصایح رهبر انقلاب به زوج‌های جوانی که توفیق یافته‌اند پیوند زناشویی خود را با آهنگ کلام ایشان هماهنگ کنند و در آغاز زندگی از سرچشمه فیض و حکمت آن عالم عارف بهره گیرند
۵ عصایی که راوی قسمتی از جنگ شد
سید ناصر حسینی‌پور کتاب «پایی که جا ماند» را به ولید فرحان، شکنجه‌گری که از هیچ فرصتی برای آزار و اذیت او غافل نمی‌ماند تقدیم کرده. شکنجه‌گری که او را مجبور به دویدن بر روی یک پا می‌کند، او را مجبور به ساعت‌ها خیره شدن به آفتاب می‌کند و برای بیرون کشیدن اطلاعات از ناصر با کابل به جان او می‌افتد.
۶ نظریه بیداری اسلامی بر اساس اندیشه سیاسی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
این کتاب که در واقع مقاله مبسوط دکتر موسی نجفی در خصوص بیداری اسلامی است، یکی از تازه‌ترین محصولات موسسه انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که توسط انتشارات «نهضت نرم‌افزاری» روانه بازار شده است. نویسنده کتاب در مقدمه کتاب نوشته است: بیداری اسلامی به شکل یک نظریه منسجم و علمی در اندیشه‌ی سیاسی آیت الله خامنه‌ای موضوع این تحقیق است.
۷ بیداری اسلامی، هویت تمدنی و چالش‌های پیش‌رو
این کتاب به همت موسسه انقلاب اسلامی در 3 بخش اصلی و 19 فصل به بررسی مسائل مختلف حوزه بیداری اسلامی از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) پرداخته است. از موضوعات این کتاب می‌توان به درآمدی بر بیداری اسلامی در کشورهای عربی، تاثیر انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی، آسیب‌شناسی پیش روی بیداری اسلامی اشاره کرد.
۸ یازده گفتار پیرامون بیداری اسلامی
مطالعه این بیانات که تنها بخش کوچکی از تحلیل‌ها و نظرات معظم له در سال‌های مختلف است به خوبی نشان‌دهنده‌ی اصالت بیداری اسلامی، نقش انقلاب اسلامی در آن و تحقق وعده‌های تخلف‌ناپذیر الهی است
۹ زن و بازیابی هویت حقیقی
این کتاب گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه العالی) می‌باشد که در 4 بخش اصلی و 22 فصل به بررسی مسائل مختلف حوزه زن و خانواده می‌پردازد. از موضوعات این کتاب میتوان به « پیشینه تاریخی، نگاه غرب به زن، الگوی قرآنی – اسلامی زن ، برابری و تفاوت میان زن و مرد، عوامل انحطاط زن، نقش زن در خانواده و اجتماع، مسائل مربوط به حجاب و ...» اشاره کرد.
۱۰ کتاب روایت رهبری
روایت رهبری، روایت الگوی انتخاب رهبر در نظام اسلامی است
۱۱ انتخابات لیلة‌القدر نظام اسلامی
کتاب «انتخابات لیلة القدر نظام اسلامی» شامل گزیده‌ای از آرا و نظرات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای درباره انتخابات در نظام مردم‌سالاری اسلامی است.
۱۲ نقشه‌ی نقش بر آب
این کتاب مروری بر دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون فتنه‌ی سال ۸۸ است. پنج فصل اصلی دارد و در ابتدای کتاب مقدمه‌ای از دکتر محمدحسین صفارهرندی در باب راهبری حکیمانه‌ی امَت اسلامی درج گردیده است.
۱۳ فکر نوشتن از سرزمین نور
فکر می‌‌‌‌کنم توجه به کتاب «آنک آن یتیم نظرکرده» نه به خاطر خود اثر بوده و نه به خاطر نویسنده اثر، بلکه صاحب اثر یعنی وجود پیامبر(ص) باعث شده به این کتاب توجه شود.
۱۴ محفل شاعران آئینی
این کتاب به همراه فیلم کامل مراسم شامل شرح کامل دیدار شاعران آئینی و مذهبی انقلاب اسلامی با حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدّظلّه العالی)، متن اشعار خوانده شده در این محفل، رزومه شاعران، تصاویر دیدار و همچنین متن کامل بیانات معظّم‌له در این نشست است که در تاریخ 25خرداد 1390 همزمان با شب ولادت با سعادت حضرت علی(ع)، برگزار شده است.
۱۵ هفتاد و دو سخن عاشورایی
این کتاب گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره مسائل مختلف مربوط به نهضت حسینی است که از خرداد 1368 تا تیرماه 1390 در محافل و مجالس گوناگون ایراد و در قالب 72 سخن جمع‌آوری شده است.
۱۶ پیش به سوی خدا
سال 70 اولین سالی است که بعد از حج خونین، زیارت بیت‌الله دوباره برقرار می‌شود. بهبودی توی دفتر ادبیات مشغول کارش بوده و داشته متنی را ویراست می‌کرده که کسی وارد اتاق می‌شود و می‌پرسد: «حج می‌روی؟» به قول نویسنده وقتی خدا بخواهد، اتفاق می‌افتد. به همین سادگی. بهبودی به همین سادگی حاجی می‌شود.
۱۷ روشنای علم
این کتاب دربردارنده‌ی بیانات حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای (مدّظلّه العالی) رهبر معظّم انقلاب در مقوله‌ی علم، تولید علم، تحقیق و پژوهش از ابتدای رهبری ایشان می‌باشد که با همکاری جمعی از طلاب و محققین حوزه علمیه قم طی حدود 3 سال کار متمرکز و مستمر تهیه شده است. این کتاب در هشت فصل به تبیین موضوعاتی مختلف مربوط به علم و تولید علم ازجمله رابطه اسلام و علم، غرب و علم، ایران و علم و ... از منظر مقام معظّم رهبری می پردازد.
۱۸ فلسطین
کتاب فلسطین از منظر حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، مروری است بر دیدگاه ایشان در مورد مسئله‌ی فلسطین به همراه مقدمه‌ای از دکتر ولایتی که به اهمیت فلسطین و نقش و جایگاه آن در امت اسلامی می‌پردازد. این کتاب در هشت فصل به موضوعاتی مانند شبهات مطروحه در مسئله‌ی فلسطین، آینده‌ی فلسطین و راه‌حل‌های مسئله‌ی فلسطین از منظر مقام معظم رهبری می‌پردازد.
* نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مهرماه سال ۹۴ در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با نشان دادن این کتاب، آن را حاوی نقشه‌ی راه نابودی اسرائیل توسط مسئولان ایرانی دانست.
۱۹ شب پانزدهم
این کتاب شامل گزارش کامل دیدار شعرا با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، متن اشعار خوانده شده در این محفل ادبی و همچنین متن کامل بیانات معظم‌له در این نشست است که در 14 شهریور 1388 (15 رمضان 1430 هـ. ق) برگزار شده است.
۲۰ مستند جنگ به شیوه متوسلیان
«همپای صاعقه» چند مشخصه بارز دارد. اول آنکه در لیست همکاران این پروژه نام دو شهید هنوز باقی است. یکی شهید سعید جان‌بزرگی که عکس‌ها و خدمات لابراتواری کتاب را در دست داشته و دیگری شهید سعید سلیمانی است که مدیریت طرح و نظارت پروژه را به عهده داشته است! دیگر اینکه در تحقیقات این کتاب، کار فشرده و حجیمی صورت گرفته که یک قلمش گردآوری، دسته‌بندی، استماع، پیاده‌کردن و فیش برداری پنج هزار و سیصد دقیقه نوار صوتی و مکالمات بیسیم، جلسات و مشروح مذاکرات رده‌های عملیاتی بوده است.
۲۱ خاطرات مردی که فکر می‌کرد کاری نکرده است
اصلاً فکر نمی‌کردم گفتن خاطرات در این زمان اهمیت داشته باشد. هنوز حرف خاطرات جنگ و مصاحبه‌ها مطرح نشده بود. واقعیت این است من هم مرتب درگیر عوارض مجروحیت‌هایم بودم، اما سال 1373 یک شب خواب دیدم آقای خامنه‌ای ورقه‌هایی در دست دارد که می‌خواند و گریه می‌کند. من هم در آن اتاق بودم. کسی گفت این‌ها خاطرات یک جانباز 70 درصد است که 80 ماه در جبهه‌ها بوده و باز می‌گوید که در مورد جنگ کاری نکرده‌ام ...
۲۲ معارف انقلاب
در این کتاب بیش از 400 فراز از دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب با موضوع «انقلاب اسلامی» که در طول بیش از 20 سال گذشته در دیدارها، سخرانی‌ها و خطبه‌های نماز جمعه بیان شده است، جمع‌آوری و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
۲۳ شرح ماجرا
کتاب «شرح ماجرا» مروری است بر دیدگاه حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای (مدّظلّه العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی پیرامون فتنه سال 88 که حاوی فرازهای مهمی از رهنمودهای معظّم له و درس‌های ماندگاری از آن دوران حساس است.
۲۴ جای خالی نقدهای سبز آوینی
در این کتاب، مجموعه‌ای از مقالات آوینی در پاسخ به شبهه‌سازی‌های روشن‌فکرانِ غرب‌زده‌ی ایرانی در مواجهه با انقلاب نوپای اسلامی جمع‌آوری شده که شهید، آن‌ها را طی سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۶۹ و در ماهنامه سوره به چاپ رسانده.
۲۵ دعا
گردآورنده این اثر در اوایل دهه 60 طی علاقه‌مندی به تحقیق درباره دعا در مباحث نمازجمعه که از سوی خطیب جمعه آن روزها ـ حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ـ ایراد می‌شد نکات بکر و کلیدی را می‌یابد که انگیزه‌ای می‌شود برای گردآوری و تدوین اثر حاضر.
۲۶ سیدی که سازَش با سکوت سازگار نبود
کتاب مرزبان به قلم حسن چراغلو و آناهیتا حسین‌زاده، در فصل‌هایی مستند و با جزییاتی بیشتر به بررسی دقیق و تاریخی برهه‌های مختلف اما به هم پیوسته زندگی پر فراز و نشیب اولین شهید ترور جمهوری اسلامی یعنی شهید سپهبد سید محمدولی قرنی پرداخته است.
۲۷ «آقای ایرانشهر»؛ سفرنامه‌ی یک تبعید
«بنده وقتی در آنجا تبعید بودم، تقریبا کمتر از نصف مردم ایرانشهر سنّی بودند، بیشتر از نصف هم شیعه بودند. اینها با همدیگر زندگی میکردند، با همدیگر معامله میکردند، مساجد داشتند، اینها (شیعیان) مسجد آل رسول علیهم‌السلام را داشتند، آنها مساجد متعددی داشتند.»
۲۸ یک داستان متفاوت از زندگی یک معلم شهید
با شروع جنگ تحمیلی، فضای مدارس هم برای معلمان تغییر کرد و هم برای دانش‌آموزان. مثل روزهای منتهی به انقلاب شکوهمند که هم معلمان و هم دانش­‌آموزان نقش به­‌سزایی در رقم‌­خوردن این اتفاقات بزرگ داشتند. حالا وقت انجام یک تکلیف بزرگ دیگر بود
۲۹ کتاب‌های شهید مطهری تکراری نمی‌شود
اگر بنده مى‌خواستم برنامه‌ى حوزه‌ى علمیه‌ى قم را بنویسم، بلاشک یکى از مواد برنامه را این مى‌گذاشتم که کتابهاى آقاى مطهرى‌ خوانده شود، خلاصه‌نویسى شود و امتحان داده شود. البته در این آثار هم نباید متوقف شد.
۳۰ اطلاع‌نگاشت | کتاب جذاب و تمدن‌ساز
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «باید به طور مداوم و به تناسب نیازها، محتوای کتابهای درسی پیشرفت داشته باشد.» ۱۳۹۲/۲/۱۸ به همین مناسبت مجموعه نکات رهبرانقلاب درباره مسائل مختلف کتابهای درسی در این اطلاع‌نگاشت مرور شده است.
۳۱ معرفی کتاب «مسئله حجاب»
۳۲ تجلیل از جناب عبدالعظیم، تجلیل از علم و جهاد است
رهبری می‌فرمایند: جناب عبدالعظیم مرد بسیار بزرگی است. مردم مقامات علمی این بزرگوار را نمی‌دانند. تجلیل از جناب عبدالعظیم، تجلیل از علم، جهاد، زهد و تقواست.
۳۳ سعدی یکی از پایه‌های بنای استوار ادب پارسی است
۳۴ «حکمت و حکایت جوانمردی» به کتابفروشی‌ها آمد
کتاب «حکمت و حکایت جوانمردی» نوشته محمد فنایی اشکوری توسط شرکت چاپ و نشر بین الملل منتشر و راهی بازار نشر شد.
۳۵ ویرایش جدید کتاب «روش، گرایش و قواعد تفسیری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)» منتشر شد
همزمان با ایّام ماه مبارک رمضان، ویرایش جدید کتاب «روش، گرایش و قواعد تفسیری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)» از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.
۳۶ درسنامه اصول و روش مواجهه با مخالفان رونمایی شد
حجت‌الاسلام وحید حاجی‌آقازاده نویسنده کتاب درسنامه «اصول و روش مواجهه با مخالفان» با بیان اینکه پیروزی اخلاقی به تنهایی می‌تواند مبنای هدایت باشد، گفت: امیرالمومنین علیه‌السلام درباره خوارج هم از عبارت «برادران ما» استفاده می‌کند در حالی که امروز ما متفاوت‌ها را هم مخالف خود می‌بینیم.
۳۷ صد روز شکست رژیم صهیونیستی
رژیم صهیونیستی در صد روز از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی چه صدماتی خورد؟
۳۸ یوم‌الله دشمن‌شناسی
بازخوانی قیام ۱۹ دی در کلام مفلم معظم رهبری
۳۹ «در کمین گل سرخ» روایتی داستانی از شهید صیاد به چاپ سی و یکم رسید
چاپ سی‌ و‌ یکم کتاب تحسین‌شده «در کمین گل سرخ» اثر محسن مؤمنی شریف از نشر سوره مهر راهی بازار شد.
۴۰ «الماس سیاه» خاطرات یک مبلغ در قلب آفریقا به چاپ رسید
کتاب «الماس سیاه» خاطرات زندگی سید محمد ذوالفقاری در قلب آفریقا، به قلم عطیه کشتکاران و با همت نشر معارف چاپ و به بازار نشر عرضه شد.
۴۱ «دختر حاجی» به بازار کتاب آمد
کتاب «دختر حاجی» خاطرات صدیقه منصوری به قلم زهره محمدی در انتشارات سوره مهر به چاپ رسید.
۴۲ کتابی درباره «مرگ بر اسرائیل»
کتاب «یادداشت‌های پای پنچره» پرده از حقایقی برمی‌دارد که رژیم صهیونیستی سعی بر پوشاندن آن دارد.
۴۳ سوره مهر «سراب سایه‌ها» را با تحلیل وقایع سال ۱۴۰۱ از مهدی محمدی منتشر کرد
کتاب «سراب سایه‌ها» به قلم مهدی محمدی که به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است به تحلیل وقایع 1401 می‌پردازد. به تعبیر نگارنده: دفتر من جایی از شهر تهران است که در آشوب‌های سال ۱۴۰۱ به ناچار در متن رویدادهای آن قرار داشتم.
۴۴ «رویای آمریکایی» خلاصه‌ای از تاریخ مردم ایالات متحده روانه بازار نشر شد
«رویای آمریکایی» خلاصه شده اثر «تاریخ مردم ایالات متحده» نوشته هاوارد زین آمریکایی است که فاطمه شفیعی سروستانی آن را ترجمه کرده و این اثر در انتشارات جمکران به چاپ رسیده است.
۴۵ چهاردهمین جلد روایت زنان به کتابفروشی‌ رسید
کتاب «امسال قبول می‌شویم، برگی از زندگی عفت نجیب‌ضیاء» به قلم آزاده فرزام‌نیا از سوی انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد.
۴۶ «ماهرخ» داستان زن ایرانی که در سوریه به اندازه ۱۰ مرد ارزش داشت
«ماهرخ» روایتی است واقعی از زندگی یک سال و نیمه سخت و طاقت‌فرسای «سیده ماهرخ حسینی» در حصار جبهه‌النصره و جیش الحر که برای زنده ماندن از کشتار و خرابی می‌جنگد و حتی خانواده شوهرش نیز بنا به لو دادن او به نیروهای مسلح را دارند.
۴۷ خاطرات مقاومت مردم خراسان در برابر کشف حجاب رضاخانی از زیر چاپ درآمد
کتاب «به خون کشیده شد خیابان»؛ خاطرات مقاومت مردم خراسان در برابر کشف حجاب رضاخانی به قلم مهناز کوشکی و توسط انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد.
۴۸ «خدا زاده» خاطراتی بی‌طرفانه از محمدرضا پهلوی به کتابفروشی‌ها رسید
کتاب «خدا زاده» خاطرات نویسندگان و اندیشمندان خارجی از محمد‌رضا شاه پهلوی، توسط حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین راجی تدوین و به همت نشر معارف چاپ و به بازار نشر رسید.
۴۹ کتاب «تربیت در افق عاملیت انسان» منتشر شد
کتاب «تربیت در افق عاملیت انسان» در ۴۲۶ صفحه چاپ شده و از طریق انتشارات رشد به بازار عرضه شده است.
۵۰ شرح قرآن آیت‌الله جاودان روانه بازار نشر شد
مجموعه کتاب‌های «دروس؛ شرح آیات قرآن کریم» برگرفته از سخنان آیت‌الله محمدعلی جاودان، از اساتید اخلاق شهر تهران، به تازگی توسط انتشارات چاپ و نشر بین‌الملل چاپ و روانه بازار نشر شده است.