- ب ب +

رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب (تن‌ها گریه کن) + تصاویر

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن» در مراسمی با عنوان «یازدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت» از سوی مؤسسه‌ پژوهشی -فرهنگی انقلاب اسلامی رونمایی می‌شود.


 
طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR؛ به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتابخوانی، «یازدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت» همراه با انتشار تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر کتاب «تن‌ها گریه کن» از سوی مؤسسه‌ی پژوهشی-فرهنگی انقلاب اسلامی، امروز (یکشنبه ۳۰ آبان‌ماه)، با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، پیشکسوتان جهاد و مقاومت و فعالان حوزه‌ی ادبیات و هنر دفاع مقدس، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تالار وحدت در حال برگزاری است.

همزمان با این مراسم، آیین ملی تجلیل از مادران شهدا و تقدیر از نویسندگان کتاب‌های مرتبط با دفاع مقدس در تمامی مراکز استان‌ها نیز برگزار می‌شود.

کتاب «تن‌ها گریه کن»، روایت زندگی «سرکار خانم اشرف سادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان»، در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و پس از آن است که به قلم خانم اکرم اسلامی تدوین و توسط انتشارات حماسه یاران منتشر شده است.

سرکار خانم نغمه مستشارنظامی از شاعران آیینی، پس از مطالعه کتاب «تن‌ها گریه کن» شعری درباره این کتاب سروده‌اند که در جریان این مراسم از متن یادداشت رهبر انقلاب بر ترکیب‌بند این شاعر رونمایی خواهد شد.

این مراسم امروز یکشنبه ۳۰ آبان‌ماه، با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، پیشکسوتان جهاد و مقاومت و فعالان حوزه ادبیات و هنر دفاع مقدس، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.
 
 
متن تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب به شرح زیر است:
 
 بسم الله الرّحمن الرّحیم
 
با شوق و عطش، این کتاب شگفتی‌ساز را خواندم و چشم و دل را شستشو دادم. همه چیز در این کتاب، عالی است؛ روایت، عالی؛ راوی، عالی؛ نگارش، عالی؛ سلیقه‌ی تدوین و گردآوری، عالی، و شهید و نگاه مرحمت سالار شهیدان به او و مادرش در نهایت علوّ و رفعت .. هیچ سرمایه‌ی معنوی برای کشور و ملّت و انقلاب برتر از اینها نیست. سرمایه‌ی باارزش دیگر، قدرت نگارش لطیف و گویایی است که این ماجرای عاشقانه‌ی مادرانه به آن نیاز داشت.
 
۱۰ اسفند ۱۳۹۹
 
از نویسنده جدّاً باید تشکّر شود