- ب ب +

مراسم عزاداری دانشجویی به مناسبت اربعین با حضور رهبر انقلاب

امروز و همزمان با اربعین حسینی تعداد محدودی از هئیت‌های دانشجویی در محضر رهبر انقلاب به اقامه عزا خواهند پرداخت.
 
 
حجت الاسلام مهدی فاطمی پور، معاون فرهنگی سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای سراسر کشور از برگزاری مراسم عزاداری هئیت های دانشجویی در محضر رهبر انقلاب همزمان با اربعین حسینی خبر داد و اظهار داشت: بعد از دو سال که امکان برگزاری مراسم عزاداری هیئت های دانشجویی به دلیل شیوع بیماری کرونا در حسینیه امام خمینی (ره) فراهم نبود، امسال این مراسم برگزار می‌شود.

وی افزود: امروز و همزمان با اربعین حسینی تعداد محدودی از هئیت های دانشجویی در محضر رهبر انقلاب به اقامه عزا خواهند پرداخت.

فاطمی پور با اشاره به جزئیات این برنامه گفت: این مراسم با حضور نمایندگان هیئت های دانشجویی و با سخنرانی حجت الاسم عالی و مداحی میثم مطیعی صبح امروز شنبه در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

وی یاداور شد: جمعی از نمایندگان هیئت های دانشجویی سراسر کشور در این مراسم حضور خواهند داشت.

فاطمی پور اضافه کرد: با توجه به اینکه هنوز محدودیت هایی در زمینه برگزاری تجمعات به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور وجود دارد، تمهیداتی برای این مراسم اندیشه شده از جمله اینکه شرکت کنندگان در این مراسم واکسیناسیون کرونا را انجام داده و تعداد جمعیت حاضر در برنامه نیز محدود خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه این اولین عزاداری حضوری هیئت های دانشجویی در محضر رهبر انقلاب بعد از شیوع بیماری کرونا است، گفت: با توجه به محدودیتها ها افرادی که کارت حضور در جلسه را دریافت کردند، امکان حضور در جلسه را خواهند داشت و برنامه به صورت عمومی نیست.

فاطمی پور همچنین از ارسال نامه بیش از ۱۱۰ هیئت دانشجویی کشور به محضر رهبر انقلاب خبر داد و گفت: ۱۱۰ هیئت دانشجویی در نامه ای که برای رهبر معظم انقلاب ارسال کردند، گزارش کاری از عملکرد خود در سال گذشته و پیگیری منویات رهبر معظم در حوزه جهاد تبیین و روشنگری که از توصیه هایی مورد تاکید ایشان به تجمع هیئت های دانشجویی سال گذشته بود، ارائه کرده اند.

حجت الاسلام فاطمی پور به قرائت سرود دسته جمعی هیئت ها در این مراسم نیز اشاره کرد و گفت: دانشجویان دلتنگ این مراسم و عزاداری در محضر رهبر انقلاب هستند و امیدواریم شاهد عزاداری پرشور همراه با معرفت حسینی در محضر رهبر انقلاب باشیم.