- ب ب +

هنرمند بدون توجه به‌صف آرایی دشمن نمی‌تواند نقش‌آفرین باشد

علیرضا استرابی هنرمند عکاس گفت: هنرمند اگر در بزنگاه‌های مختلف بدون توجه به اقتضائات جامعه و صف‌آرایی دشمنان برای ضربه زدن به ایران اسلامی، نقش‌آفرین باشند، نمی‌توانند رسالت واقعی هنر و هنرمند را به‌خوبی به انجام برساند.

علیرضا استرابی هنرمند عکاس در واکنش به اتفاقات اخیر و اغتشاشات صورت گرفته به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: اعتراضات در هر جامعه‌ای بر بستر یک معضل فرهنگی، اجتماعی یا اقتصادی و سیاسی شکل می‌گیرد و با عدم بصیرت معترضین و یا سوء تدبیر در مقابله با آن به سمت اغتشاش حرکت می‌کند.

این هنرمند در ادامه اظهار کرد: اعتراضات و به دنبال آن اغتشاشات اخیر در کشور عزیزمان هم بر بستر یک اتفاق استثنایی شروع شد و با بی‌بصیرتی برخی از معترضین و با آتش بیاری دشمنان قسم‌خورده این سرزمین و برخی از هنرمندان و ورزشکاران به سویی رفت که دودش بر چشم همه رفت.

وی ادامه داد: در این میان هم باید سهمی برای سوء تدبیر برخی از مسئولان مربوطه قائل شد ولی نباید این غائله را بدون نظر گرفتن سهم زیاد، دشمنان خارجی و داخلی انقلاب اسلامی تحلیل کرد. از طرفی مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم هم در این چند سال اخیر، جامعه را آبستن این‌گونه اتفاقات ناگوار قرار داده است.

استرابی همچنین در خصوص نقش هنرمندان پیرامون اتفاقات چند وقت اخیر نیز گفت: در این وضعیت، هنرمندان عرصه‌های مختلف هنری نقشی انکارناپذیر دارند، هنرمندان به‌عنوان قشر مؤثر جامعه می‌توانند در هر دو سوی میدان نقش‌آفرینی کنند. در دنیای کنونی هنرمندان در عرصه‌های مختلف با هنر خود در حال گفتگو با جامعه هستند و به‌تبع هنرمندی خود در جامعه، سهمی را در مهندسی افکار جامعه داشته باشد.

این هنرمند حوزه عکاسی همچنین با توجه به‌ صف‌آرایی دشمن و عدم توجه هنرمندان به آن نیز عنوان کرد: هنرمندان، ورزشکاران، اساتید اگر بصیرت را مبنای اظهارنظر خود در مواجهه با معضلات جامعه قرار دهند، اعتراضات آحاد جامعه به‌سوی اغتشاش حرکت نمی‌کند ولی اگر در بزنگاه‌های مختلف بدون توجه به اقتضائات جامعه و صف‌آرایی دشمنان برای ضربه زدن به ایران اسلامی، نقش‌آفرین باشند، نمی‌توانند رسالت واقعی هنر و هنرمند را به‌خوبی به انجام برسانند و خدای‌ناکرده آب در آسیاب دشمن خواهند ریخت.

پایان پیام/