- ب ب +

مفسر امام ره٬ ولی‌فقیه زمان است

به گزارش موسسه حفظ و نشر آثار حضرت استاد آیت الله حسینی قزوینی، معظم له طی سخنانی با گرامیداشت ایام ولادت امام رضا(ع) بیان فرمودند: تحریف امام خمینی(ره) پیش از شکل‌گیری انقلاب اسلامی انجام‌شده است.
 استاد دروس خارج حوزه علمیه قم بابیان این‌که در دوران امام خمینی(ره) نیز مطالب زیادی از ایشان نقل شد که امام در برابر آن‌ها ساکت نبودند٬ ایشان تصریح فرمودند: حتی در مقابل شخص مقام معظم رهبری که در رابطه با ولایت مطلقه فقیه در نماز جمعه مطلبی را بیان کردند٬ امام بلافاصله موضع‌گیری کردند و پس‌ازآن مقام معظم رهبری خدمت امام شرف‌یاب شدند و فرمودند اشتباهاتی صورت گرفته و تکرار نمی‌شود٬ که یک بیانیه تندی از سوی امام درزمینهٔ ولایت‌فقیه از منظر امام منتشر شد.
موسس شبکه جهانی حضرت ولی عصر عج بیان داشتند : امام خمینی(ره) حتی در مقابل نقل‌قول عزیزترین فرد و گرامی‌ترین شخصیت در نزدش ساکت ننشست که نشان می‌دهد بحث تحریف٬ یک بحث جدی است که حتی مؤسسه نشر و حفظ آثار امام با پیشنهاد احمدآقا نزد امام٬ مبنی بر احتمال تحریف در سخنان امام در دوران پس از امام٬ به دستور خود امام٬ تشکیل شد حال این موسسه چه مقدار مفید بوده؟ یا در راستای جلوگیری از تحریف چه مقدار موفق بوده یا خودشان هم آبی بر آسیاب دشمن ریخته‌اند بحث دیگری است.
 
 
استاد برجسته حوزه علمیه خاطرنشان داشتند: بامطالعه تاریخ شیعه از شیخ صدوق و پدر بزرگوارشان بابویه٬ شیخ کلینی٬ شیخ مفید٬سید مرتضی٬ شیخ طوسی تا فقهای معاصر٬ ما فقیهی با ویژگی‌های حضرت امام خمینی(ره) سراغ نداریم.
 
مسئول موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج افزودند: همان‌گونه که شخصیت امام٬ شخصیت ممتازی است باید توجه داشت که تحریفات نسبت به هر شخصیت متناسب با آن شخصیت صورت می‌گیرد اگر شخصیت متنابه نباشد موردتوجه قرار نمی‌گیرد.
 
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم ادامه دادند: در رابطه با امام انواع و اقسام تحریفات صورت گرفته و دارد صورت می‌گیرد و در آینده هم صورت خواهد گرفت که ناگهان دیده می‌شود برخی کلمات امام جلو و عقب می‌شود و مطالبی نادرست نسبت به مبانی فکری امام به دست می‌آید که دردآور است.
 
آیت‌الله حسینی قزوینی در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان حسن روحانی در بهمن سال ۹۵ اشاره داشته و افزودند: جناب آقای روحانی در سال ۱۳۹۵ در کنار مرقد امام سخنانی را مطرح می‌کند امام تعبیرش این است و تمامی روزنامه‌ها نیز آن را مطرح کرده‌اند که می‌گوید «ما نباید مانند مشتی متحجرین خودمان را به‌کلمات بی‌روح امام محدود کنیم».
 
 
 
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به کتاب عباس میلانی به نام ایرانیان برجسته و متشخص٬ اظهار فرمودند: از پاسخ امام که در سؤال خبرنگار در هواپیما مبنی بر این‌که اکنون چه احساسی دارید٬؟ و ایشان می‌گوید هیچ٬ غوغا به پا کرده‌اند که امام اصلاً ارزشی برای ایران٬ ایرانیان٬ حکومت اسلامی و موارد دیگر قائل نیست.
 
مسئول موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج در پایان با تصریح بر این‌که مفسر امام٬ نه بیت امام است نه شاگردان امام٬ تأکید کردند : در حوزه‌های مختلف اعم از مباحث اعتقادی٬ سیاسی و اجتماعی بهترین فردی که می‌تواند بیان‌گر تفکرات امام باشد٬ ولی‌فقیه زمان است که جای امام نشسته و همان مسیر را طریق می‌کند و  نخستین بار کلمه تحریف امام از سوی مقام معظم رهبری بیان شد آثار فقهی فقهی واصولی امام در حوزه علمیه٬ قابل توجه است اما در مبانی اعتقادی و فکری امام نسبت به جهان بینی توحیدی به ویژه توحید افعالی همه گرفتار هستیم.