- ب ب +

«در کمین گل سرخ» روایتی داستانی از شهید صیاد به چاپ سی و یکم رسید

چاپ سی‌ و‌ یکم کتاب تحسین‌شده «در کمین گل سرخ» اثر محسن مؤمنی شریف از نشر سوره مهر راهی بازار شد.

به نقل از خبرگزاری فارس، «در کمین گل سرخ» زندگینامه داستانی سپهبد شهید علی صیاد شیرازی است که به قلم محسن مؤمنی شریف به رشته تحریر درآمده است.

«در کمین گل سرخ» روایت داستانی زندگی سپهبد شهید علی صیاد شیرازی است که از نخستین روزهای حضور وی در ارتش تا شهادت را شامل می‌شود. نویسنده در این کتاب کوشیده است با استفاده از یادداشت‌ها و مصاحبه‌های انجام گرفته با سپهبد صیاد شیرازی و نیز گفت‌‌وگو با بستگان، دوستان و همرزمان شهید، تحقیق و استفاده از منابع مکتوبی که فهرست بخشی از آنها در پایان کتاب ذکر شده، مجموعه‌ای جذاب خلق کند.

تلاش چند ساله نویسنده و تحقیقات گسترده وی از منابع مختلف، از جمله اسناد لشکر ٢٧ محمد رسول‌الله، گفت‌وگوهای وی با دفتر ادبیات و هنر مقاومت و سازمان اسناد انقلاب اسلامی و... مطالب این کتاب ۳۸۰ صفحه‌ای را شکل داده است.

در آیین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که ۲۷ فروردین سال ۱۳۹۸ و در آستانه‌ روز ارتش در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «در کمین گل سرخ» رونمایی شد.

در بخشی از این کتاب آمده است:
«علی آن شب همراه خواهر بزرگش که از دره‌گز آمده بود، به حرم رفت. این‌که در آن شب در آن‌جا چه گذشت و علی چه گفت و چه شنید، تنها خدا می‌داند و بس. اما همان شب در تهران، خیابان دیباجی، همسایگان او چند مورد رفت و آمد مشکوک دیده بودند. پیکانی در آن نیمه شب چند بار طول خیابان را پیموده بود. رفتگر شهرداری را دیده بودند که ناشیانه خیابان را جارو می‌کرده و حرکات و نگاه‌هایش غیر عادی بوده و...»

پایان پیام/