شماره صفحه از 114   »

۱ دیدار جمعی از مدال‌آوران المپیادهای علمی
جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی کشورمان ظهر امروز (شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند
۲ دعا نویسی و استخاره
۳ عملکرد انسان، عامل پایداری یا زوال نعمت
۴ رهبر انقلاب در پیامی به حجاج بیت الله، حج را عامل قوت قلب مسلمانان و هراس دشمنان دانستند
۵ لجن‌پراکنی ممنوع!
۶ پیام به حجاج بیت‌الله الحرام
۷ مجموعه نماهنگ | حج برائت
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام به حجاج بیت‌الله الحرام: «برائت امسال باید فراتر از موسم و میقات حج، در کشورها و شهرهای مسلمان‌نشین در همه‌جای جهان ادامه یابد، و فراتر از حج‌گزاران، به آحاد مردم تسرّی یابد.» ۱۴۰۳/۰۳/۲۴
۸ نماهنگ | رقابت برای خدمت است؛ نه برای قدرت!
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «بین نامزدها، اخلاق حاکم باشد؛ بدگویی کردن، تهمت زدن، لجن‌پراکنی کردن، کمکی به پیشرفت کارها نمیکند، به آبروی ملّی هم لطمه میزند. صحنه‌ی انتخابات صحنه‌ی عزّت و حماسه است، صحنه‌ی رقابت برای خدمت است، صحنه‌ی کش‌وواکش برای به دست آوردن قدرت نیست. برادرانی که وارد میدان مبارزه‌ی انتخاباتی و رقابت انتخاباتی میشوند، این را به عنوان یک وظیفه بدانند.» ۱۴۰۳/۰۳/۱۴
۹ نامیرا
نوشتن داستانی که مخاطب، آخرش را می‌داند کار آسانی نیست. و اینجاست که کرمیار با نگاه درست به عاشورا و استفاده از عنصر «رمانس» به خوبی بهره‌گرفته است.
۱۰ ضرورت شکر گزاری بعد از دریافت نعمت
۱۱ تجارت با غیر مسلمان
۱۲ شرح حدیثی از امام باقر علیه‌السلام درباره گذرا بودن دنیا
۱۳ گزیده‌ای از بیانات رهبری به مناسبت شهادت امام باقر(ع)
۱۴ تبعیت از هدایت الهی معیار است نه از اکثریت مردم
۱۵ معرفی کتاب «آفتاب در مصاف»
«آفتاب در مصاف» در مدت کوتاهی بعد از انتشار سه بار تجدید چاپ شد و با استقبال خوب مخاطبان معارف عاشورایی مواجه شد. این کتاب در شش فصل «کلیات»، «امام حسین علیه‌السلام»، «عاشورا»، «یاران عاشورا»، «دشمنان عاشورا» و «زیارات و ادعیه» گردآوری شده است.
۱۶ تجسس ، خبر چینی ، افشای اسرار
۱۷ گفت‌وگو با دکتر هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان
دکتر هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان، به بررسی و تشریح روند احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری پرداخته است. دکتر طحان‌نظیف می‌گوید مبنای تشخیص صلاحیت فقط یک خط‌کش دارد و آن ضوابط قانونی است.
۱۸ شهدا مصداق آیه‌ی «اَنعَمتَ عَلَیهِم» هستند
۱۹ کار کردن در دولت ظالم
۲۰ خط حزب‌الله ۴۴۸ | شهید جمهور؛ سرمشق رؤسای جمهور
۲۱ سیل الأقصی و تحقق یک تدبیر تاریخی
۲۲ کلیپ صوتی | فلسطین مسئله اول دنیا
۲۳ شورای نگهبان مستقل است و فراجناحی عمل می‌کند
«جناب آقای مخبر طبق اصل ۱۳۱ قانون اساسی در مقام مدیریت قوه‌ی مجریه قرار میگیرد و موظف است به همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه ترتیبی دهند که ظرف حداکثر پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.» این دستور در پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت رئیس جمهور ایران و همراهان گرامی ایشان آمده بود.
در این فاصله پنجاه‌روزه نهادهای مسئول در نظام جمهوری اسلامی سازوکار لازم برای برپایی یک انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را تدارک می‌بینند و روز یکشنبه بیست خرداد اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان به طور رسمی اعلام شد.
۲۴ شهید جمهور؛ سرمشق رؤسای جمهور
چگونه در انتخابات هشت تیر کام ملت شیرین می‌شود؟
۲۵ مدح خورشید
«مدح خورشید» که در آستانه ایام رحلت امام خمینی(ره) روانه کتابفروشی‌ها شده است، شامل بیان خاطرات و تبیین مصادیق بارزی از سیره و رفتار امام خمینی(ره) است. این خاطرات که برخی از آن‌ها تاکنون انتشار عمومی نیافته است، خاطرات ایام ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای را هم شامل می‌شود.
۲۶ خدمت به دوستداران اهل‌بیت(ع)، خدمت به ائمه اطهار(ع) است | تشبیه حرم حضرت معصومه(س) به اندرونی حرم اهل‌بیت(ع)
کارشناس مسائل دینی گفت: ثامن‌الحجج علیه‌السلام، در روایات متعددی بر اهمیت زیارت مضجع شریف فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها تأکید نموده و حرم ایشان را اندرونی حرم اهل‌بیت علیهم‌السلام ذکر نمودند.
۲۷ فراهم شدن زمینه‌ی هدایت توسط روحانیون
۲۸ حقوق چاپ، تالیف و کارهای هنری
۲۹ مطالعه متن گزارش
۳۰ گفت‌وگو با دکتر محمد جمشیدی در مراسم بزرگداشت رئیس‌جمهور شهید و همراهان گرامی ایشان
۳۱ بیانات در دیدار مسئولان و کارگزاران حج و جمعی از زائران بیت‌الله‌الحرام
۳۲ پیام تسلیت در پی درگذشت همسر صبور شهید سپهبد صیاد شیرازی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی، درگذشت همسر صبور شهید سپهبد صیاد شیرازی را تسلیت گفتند.
۳۳ مأنوس نمودن جوانان با نماز، وظیفه مطبوعات
۳۴ تعلیم و تعلم و آداب و آداب آن
۳۵ پیام تسلیت در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین آقای شیخ غیاث‌الدین طاهامحمدی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی، درگذشت عالم بزرگوار جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای شیخ غیاث‌الدین طاهامحمدی رحمت الله علیه امام جمعه سابق همدان را تسلیت گفتند.
۳۶ برای خانه ما برای ایران
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در این قضیّه‌ی انتخابات، شما بانوان و خانمهای عزیز میتوانید نقش ایفا کنید. مهم‌ترین نقش شما هم در داخل خانه است؛ وادار کنند فرزندان را و همسر را برای اینکه در زمینه‌ی انتخابات فعّال باشند و درست تحقیق کنند... در شناخت نامزدهای انتخاباتی، در حضور در پای صندوقها، هم در داخل خانه و هم در خارج خانه میتوانید نقش ایفا کنید.»
۳۷ آیت الله رئیسی در مواجهه با نظم جهانی رویکرد مقاومت و انقلابی را در پیش می‌گرفت
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت‌الله رئیسی در عرصه داخلی نه تکیه به حزب داشت و نه متکی به هیجانات هوشی بود، بلکه سیاستِ رایج و روانی بود که مردم در نسبت با آن احساس آرامش می‌کردند.
۳۸ هدایت الهی؛ راه خروج جوامع بشری از گمراهی
۳۹ آنتن های ماهواره ای
۴۰ اهمیت ارائه معارف اهل‌بیت(ع) به زبان روز و پاسخ‌گویی به نیازهای امروز جهان
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای هیئت علمی پنجمین کنگره جهانی حضرت رضا (علیهم‌السلام) فرمودند: «تشکیل این کنگره و این گردهمایی کار بسیار خوبی است؛‌ چون ماها ــ داخل جامعه‌ی شیعه؛ حالا قبل از اینکه به دیگران برسیم ــ در زمینه‌ی معرفت ائمّه نقایص زیادی داریم؛ گاهی به یک جنبه توجّه شده با افراط و بدون اتقان، از جنبه‌های دیگر غفلت شده؛ و گاهی حتّی به همان هم توجّه نشده، و به همین مسائل ظاهری و توجّهات ظاهری و [مانند] اینها بسنده شده. به نظر من ما به عنوان شیعه، به عنوان مجموعه‌ی اهل تشیّع، یکی از وظایف بزرگمان این است که ائمّه‌ی خودمان را به دنیا معرفی کنیم.»
۴۱ گفت‌وگو با آقای عبدالله گنجی
تطابق نظرات رهبر معظم انقلاب با امام خمینی رحمه‌الله در حوزه‌های مختلف و به خصوص در حوزه رهبری جامعه، یکی از موضوعاتی است که همواره مورد بحث اندیشمندان و متفکران قرار گرفته است. موضوعی که نشئت گرفته از شناخت کامل رهبر انقلاب از سیره و منظومه فکری امام خمینی رحمه‌الله است و ایشان را به بهترین ترسیم کننده و تبیین‌گر اندیشه‌های امام مبدل کرده است.
گفت‌وگو با آقای عبدالله گنجی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی و نویسنده کتاب «مو به مو»، که به واکاوی سیره حضرت امام خمینی و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در موضوع امامت و رهبری جامعه پرداخته است.
۴۲ مطلع عشق
آنچه پیش رو دارید مجموعه‌ای است از پندها و نصایح رهبر انقلاب به زوج‌های جوانی که توفیق یافته‌اند پیوند زناشویی خود را با آهنگ کلام ایشان هماهنگ کنند و در آغاز زندگی از سرچشمه فیض و حکمت آن عالم عارف بهره گیرند
۴۳ هشدار نسبت به پیروی از طاغوت
طاغوتها و پیروان آنها شما را فریب ندهند! پیروانشان در درجۀ اوّل اطرافیان، بعد هم آن تودهای از مردم که دل به طاغوت میسپارند، بدون تحقیق، بدون احساس مسئولیت و تعهّد دنبال او راه میافتند. برای این که به هوسها و حُطام دنیوی دست پیدا کنند.
۴۴ ببینید اینها چگونه ازدواج کردند؟
۴۵ تفسیر إیَّاکَ نَعْبُدُ وإیَّاکَ نَسْتَعِین
۴۶ عصایی که راوی قسمتی از جنگ شد
سید ناصر حسینی‌پور کتاب «پایی که جا ماند» را به ولید فرحان، شکنجه‌گری که از هیچ فرصتی برای آزار و اذیت او غافل نمی‌ماند تقدیم کرده. شکنجه‌گری که او را مجبور به دویدن بر روی یک پا می‌کند، او را مجبور به ساعت‌ها خیره شدن به آفتاب می‌کند و برای بیرون کشیدن اطلاعات از ناصر با کابل به جان او می‌افتد.
۴۷ تئاتر و سینما
۴۸ ازدواج ساده بهترین‌ها
۴۹ برای تکمیل حماسه
۵۰ نظریه بیداری اسلامی بر اساس اندیشه سیاسی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
این کتاب که در واقع مقاله مبسوط دکتر موسی نجفی در خصوص بیداری اسلامی است، یکی از تازه‌ترین محصولات موسسه انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که توسط انتشارات «نهضت نرم‌افزاری» روانه بازار شده است. نویسنده کتاب در مقدمه کتاب نوشته است: بیداری اسلامی به شکل یک نظریه منسجم و علمی در اندیشه‌ی سیاسی آیت الله خامنه‌ای موضوع این تحقیق است.