- ب ب +

۳ قطعه از آلبوم «نواحی اشک ۲» منتشر شد + صوت

«شه زاده اکبر»، «حضرت اباالفضل(ع)» و «عزیمت به شام» هشتمین، نهمین و دهمین قطعه از قطعات دهگانه آلبوم «نواحی اشک ۲» منتشر شد.

به نقل از ایرنا، شه زاده اکبر، هشتمین قطعه از قطعات دهگانه آلبوم نواحی اشک ۲ در دستگاه سه‌گاه با خوانندگی مهدی محمدی به صورت صوتی و نماهنگ منتشر شد.

 

 

حضرت اباالفضل(ع) نهمین قطعه از قطعات دهگانه آلبوم نواحی اشک ۲ در آواز افشاری با خوانندگی متین رضوانی‌پور به صورت صوتی و نماهنگ منتشر شد. 

 

 
 

همچنین عزیمت به شام، دهمین و آخرین قطعه از قطعات دهگانه آلبوم نواحی اشک ۲ در آواز دشتی با خوانندگی مهدی محمدی به صورت صوتی و نماهنگ منتشر شد. آرمان مهربان تنظیم‌ و انوشیروان مانی طراحی گرافیک این آثار را برعهده داشتند.

 

 
 

آلبوم نواحی اشک ۲ به همت مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت فرارسیدن محرم ۱۴۴۳ منتشر می‌شود، هدف از تولید این آلبوم بازسازی نواهای مذهبی - آئینی مرتبط با واقعه عاشورا و ارج‌گذاری به هنر اصیل آواز خوانی مبتنی بر ردیف آوازی موسیقی دستگاهی ایران است، در همین راستا آلبوم نواحی اشک (۱) در ماه محرم سال گذشته تولید شد.

آلبوم نواحی اشک (۲) شامل ۱۰ قطعه؛ اشک عزا، این دل تنگم عقده‌ها دارد، ای سپرده در خرابه جان، ساقی لب تشنگان، طفلان مسلم، حضرت قاسم(ع)، حضرت علی اصغر(ع)، شه زاده اکبر(ع)، حضرت ابالفضل(ع) و عزیمت به شام است. این آلبوم به صورت صوتی و کلیپ در روزهای اول تا دهم محرم، به صورت مجازی منتشر می‌شود و پس از دهه اول محرم به صورت آلبوم در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

آهنگساز این آثار آرمان مهربان و خوانندگان آنها متین رضوانی‌پور، مهدی محمدی، سیدمحسن حسینی و سبحان منکشف (خواننده نوجوان) هستند.